KONST / Litografier / Färgserigrafi 13252003
*
nr 1325 2003
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färgserigrafi, "Hotel". Signerad AP-upplaga. Oramat löst blad, 96x67,5cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 maj 2020
kl 19:01:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/5 15:20:09
1
100 kr
10/5 18:00:00
2
200 kr
11/5 18:50:32
3
350 kr
11/5 18:54:34
4
300 kr
11/5 18:54:34
3
350 kr (Budbetjänt)
11/5 18:55:45
3
Vinnande bud
11/5 18:56:00
4
400 kr
11/5 18:56:00
3
(budbetjänt)
11/5 18:56:56
3
justering av budtak
11/5 19:00:15
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lowell Nesbitt
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Läs mer om Lowell Nesbitt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färgserigrafi litografier lowell nesbitt oramat löst blad usa
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:49
-
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:16
*
Lowell Nesbitt
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lowell Nesbitt
nr 1325 2003
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färgserigrafi, "Hotel". Signerad AP-upplaga. Oramat löst blad, 96x67,5cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/5 15:20:09 | 1 | 100 kr |
10/5 18:00:00 | 2 | 200 kr |
11/5 18:50:32 | 3 | 350 kr |
11/5 18:54:34 | 4 | 300 kr |
11/5 18:54:34 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
11/5 18:55:45 | 3 | Vinnande bud |
11/5 18:56:00 | 4 | 400 kr |
11/5 18:56:00 | 3 | (budbetjänt) |
11/5 18:56:56 | 3 | justering av budtak |
11/5 19:00:15 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lowell Nesbitt
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.Läs mer om Lowell Nesbitt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färgserigrafi litografier lowell nesbitt oramat löst blad usa
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:09 -
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:49 -
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:16